Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy Festiwal Designu, Berlin 2012

W dniach od 01 do 10 czerwca odbywał się w Berlinie Międzynarodowy Festiwal Designu. Wzięło w nim udział ponad 500 wystawców z 30 krajów. Główna ekspozycja miała miejsce w hangarach lotniska Tempelhof. Dodatkowo odbywały się liczne imprezy towarzyszące rozsiane właściwie po całym mieście. Z tych bardziej znaczących wymieńmy: Design Shopping Night oraz Open Design Studios. W ramach pierwszej imprezy liczne sklepy z designem stały otworem dla klientów do późnych godzin nocnych oferując atrakcyjne rabaty na swoje prodykty. W ramach drugiej,można było odwiedzić ponad 50 berlińskich pracowni projektowych i atelier, poznać projektantów, psłuchać muzyki i obejrzec nowe produkty.
Ponieważ mieliśmy tylko jeden dzień na odwiedzenie Festivalu, więc siłą rzeczy skierowaliśmy się na lotnisko Tempelhof. Wystawa odbywała się czterech olbrzymich hangarach.
proj.  Marta Julianna Szatan
 photo: a.domanska

Na pierwszy rzut oka było widać, że w tym roku dominują materiały naturalne: drewno, sklejka, kamień, filc.
Wszystko ubrane w bardzo prostą formę. Prostota, wygoda i funkcjonalność ( a także wielofunkcyjność) widoczne były w przypadku wiekszości produktów. Lubimy odwiedzać takie imprezy, bo w przeciwieństwie do uznanych, szanowanych Targów widać na nich młodego ducha gotowego do walki z materią na wszelkie możliwe sposoby - nawet takie, o których nam się jeszcze nie śniło. Efekty tych zmagań są czasem naprawdę zaskakujące.
Podobały nam się pomysły studentów z Uniwersytetu Sztuki i Designu w Halle, np. Kolekcja Candy Kirstin Overbeck, której pierwowzorem są... słodycze. 

Candy Collection, Kirstin Overbeck
photo:a.domanska

Candy Collection, Kirstin Overbeck
photo:a.domanska

Z tegoż samego Uniwersytetu jest projektantka Anne Rossner, która zaprojektowała wygodną leżankę dla moli książkowych. Kto dużo czyta, ten wie, że co jakiś czas pozycję trzeba zmienić, bo poprzednia staje się po prostu niewygodna. Leżanka "Leseliege" składa się z kilkunastu poduszek wpuszczonych w drewnianą ramę. Poduszki można w dowolnej konfiguracji wyciągać do góry lub opuszczać w dół i w ten sposób dopasować do najwygodniejszej dla nas w danym momencie pozycji.


Leżanka "Leseliege", Anne Rossner
photo: a.domanska

Dookoła wyraźnie królowały grube sploty i marszczenia. Nie tylko w dywanach, ale i w meblach. Dywany, pokrycia na krzesła a nawet abażury lamp z grubo marszczonej tkaniny prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Są także miękkie i miłe w dotyku.

lampa proj. Hans Sapperlot
photo: a.domanska


proj. Hans Sapperlot
photo: a.domanska

Ławeczka "Settee"to harmonijne połaczenie grubo plecionej, miękkiej tkaniny oraz szlachetnego drewna. W efekcie projektant uzyskał luksusowy mebel o pięknej formie.

"Settee", proj. Josef Grobner
photo: a.domanska

"Zapleść" można także drewno. Szwedzki projektant Lukas Dahlen zainspirowany tradycyjnymi, plecionymi kszykami stworzył kolekcję foteli wykonanych z brzozy i jesionu. Prosty, elegancki, naturalny, szwedzki design zawsze się sprawdza.

"Webster", proj. Lucas Dahlen
photo: a.domanska

Cdn.:-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Błękitny pokój dla dziewczynek. Nasze projekty.

Od nowego roku wszedł do naszej palety nowy kolor - błękit lodowy. Troszkę się go początkowo obawialiśmy, bo wydawał się na pierwszy rzut oka bardzo zimny. Okazało się, że przy zastosowaniu odpowiednich dodatków kolor się obronił .  Bardzo dobrze wygląda z białym i różowym. Sprawdzi się też w połączeniu z żółtym. Zastosowaliśmy go w projekcie pokoju dla sióstr - 8 i 10-letniej.

Łóżko piętrowe z regałem oraz tapczanik z serii Color Dream
Pokój dziewczynek jest długi wąski. Ma prawie 4,5 m długości i niecałe 3 m szerokości.  Rzut z góry
Potrzebna była duża szafa i osobne biurko dla każdej z nich. Idealnie wpasowało nam się na jedną ścianę łóżko z regałem oraz tapczanik. Obok stanęła duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Aż po sam sufit. Po lewej stronie za drzwiami powiesiliśmy lustro - rzecz niezwykle przydatna w pokoju dziewczynek :-). Pamiętajcie, że nasze meble możemy przystosować do Waszych, indywidualnych potrzeb - zmienić rozmiar, kolor lub funkcję, a także zaprojektować mebel wyłacznie …

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.
   Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.
   Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić.

Color Dream łóżko piętrowe z szafą, tapczanem i drabinką.
Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przyszłości możn…

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu.
A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki.
Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami, więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu. 
A oto ona :-)


łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami
Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja ze schodkami po lewej str…