Łóżko piętrowe z szafą

Łóżko piętrowe z szafą

wtorek, 31 maja 2016

Niedługo idę do szkoły. Pokój dla dziewczynki. Nasze projekty.

No właśnie. Niedługo idę do szkoły i chciałabym, żeby mój pokój był już bardziej "dorosły". Chciałabym swoje duże biurko i dużą szafę na wszystkie moje sukienki. No i jeszcze duuuży regał na książki, bo już teraz mam ich całkiem sporo.
I co my na to? Proszę bardzo. Zawsze mamy jakieś rozwiązanie.

Łóżko piętrowe ze zintegrowanym biurkiem.

Rzut z góry.

Jak widać na załączonym rzucie, pokój jest długi i wąski. Ma też wnękę, w która idealnie dał się wpasować wysoki regał. Na potrzeby tego projektu stworzyliśmy nowy model łóżka piętrowego ze zintegrowanym biurkiem, oraz drzwiami, które jednocześnie pełnią rolę drabinki. Takie rozwiązanie pozwoliło na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.  Za drzwiami-drabinką zaprojektowaliśmy na życzenie klientki półki, ale tą przestrzeń można także pozostawić bez wewnętrznej zabudowy. Wtedy można tam swobodnie zmieścić różnego rodzaju kartony, które nigdzie się nie mieszczą albo np. hulajnogę czy piłki.

Łóżko piętrowe z biurkiem i szafką.

Ponieważ w pokoju nie ma tradycyjnego grzejnika, blat biurka może być podciągnięty praktycznie pod samo okno. Wraz z łóżkiem zajmuje całą szerokość pokoju. W tym wypadku powierzchnia robocza biurka to 150x65 cm plus wnęka regału. Miejsca do pracy jest zatem sporo. Blat z jednej strony jest zintegrowany z regałem łóżka, a z drugiej opiera się na szafce z szufladą.

Szafki nad biurkiem.

Biurko wpuszczone w regał łóżka.

Szafa z przesuwanymi drzwiami.

W nogach łóżka stoi duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Wnętrze zaprojektowaliśmy zgodnie ze wskazówkami naszej klientki.

Wnętrze szafy.

Do wnęki po drugiej stronie drzwi dopasowaliśmy regał z drzwiami otwieranymi w systemie Tip-On, bez uchwytów. Dzięki temu długi, wąski regał zyskał szlachetną sylwetkę.

Regał we wnęce.

Mamy nadzieję, że i tym razem będzie się Wam podobało :-).