Łóżko piętrowe z szafą

Łóżko piętrowe z szafą

piątek, 29 listopada 2013

Pokój dla czterolatka.

Trochę ostatnio zaniedbaliśmy blogowanie, ale to dlatego, że mamy masę pracy :-). O jej efektach będziemy się rozpisywać w kolejnych postach. Dzisiaj o projekcie pokoju dla czteroletniego chłopca. Pokój ani duży, ani mały. Niespełna 12 m2. Oczywiście potrzebne są sprzęty niezbędne czyli łóżko, szafa i regały na zabawki. Z zabawkami zawsze jest problem, bo jak każdy rodzic wie, posiadają niezwykłą zdolność rozmnażania się przez pączkowanie w trybie arytmetycznym/geometrycznym (proszę wybrać, co kto woli). Na szczęście Wojtuś nie potrzebuje jeszcze biurka. Rodzice zdecydowali, że wystarczy mu niewielki stolik, żeby mógł na nim rysować, bo większość czasu i tak spędza na podłodze wraz ze swoimi cennymi konstrukcjami z klocków. Zresztą w pokoju obok mieszka jego dwunastoletnia siostra, która biurko oczywiście posiada. I to duże. Zgodziła się nim nawet podzielić z bratem w wyjątkowych sytuacjach. O pokoju siostry też niebawem napiszemy :-).

A pokój Wojtka wygląda tak:


Przy oknie zaaranżowaliśmy miejsce do zabawy. Tutaj stoją dwa regały wypełnione po brzegi zabawkami. Na ścianie wiszą jeszcze dwie półki na mniejsze zabawki i książeczki. Pod nimi jest miejsce na dwie pojemne skrzynki na zabawki na kołkach. Skrzynki łatwo wytoczyć na środek pokoju i dzięki temu swobodnie korzystać z ich zawartości. Kółka skrzynek są blokowane, więc pojemniki mogą też spełniać funkcję siedzisk.

Skrzynki na zabawki na kółkach.

Po przeciwległej stronie pokoju znalazło się miejsce na szafę i łóżko z szufladami. Pomiędzy nimi umieściliśmy miękki fotel dzięki czemu zrobił się miły kącik do czytania.


Przy łóżku wisi zamykana szafka, która służy jednocześnie jako stolik nocny. Dzięki temu, że umieściliśmy ją na ścianie, można swobodnie korzystać z pojemnych szuflad łóżka.


Ponieważ Wojtek jest fanem wszelkiego rodzaju budowli oraz różnej maści pojazdów, motywem przewodnim pokoju jest miasto. Regały-domki oraz tapeta Mr Perswall "Cartoon City" bardzo nam pomogły w stworzeniu właściwej atmosfery :-).