Łóżko piętrowe z szafą

Łóżko piętrowe z szafą

środa, 19 lutego 2014

Nasze ralizacje. Pokój dla studenta.

Dwa lata temu robiliśmy pokój dla brata. Teraz przyszła kolej na Jacka. Jacek jest studentem, a jego największą pasją jest paintball. Dlatego, poza miejscami do spania, nauki i wypoczynku w pokoju musiał się znaleźć kącik na paintballowe akcesoria.

Pokój Jacka. Widok z góry.

W pomieszczeniu była już wybudowana wnęka przeznaczona na łóżko oraz wbudowana w ścianę szafa z regałami w kolorze dębu. Pokój miał być dla młodego faceta czyli zgodnie z zasadą prosto, ale nie nudno. Wyszło tak:


Miejsce do spania i do nauki.

Mama Jacka chciała, żeby łóżko było trochę wyższe niż standardowe, żeby syn mógł pod spodem pomieścić trochę drobiazgów. Na podstawie naszego łóżka z serii 5Color zaprojektowaliśmy model z dwoma szufladami i półkami. Żeby łatwo się było na łóżko dostać obok stanęły małe schodki.
Pierwotnie, kącik do pracy planowaliśmy pod oknem, ale Jacek zdecydował, że biurko woli mieć blisko łóżka :-). Między obydwoma meblami wisi półka, która jest jednocześnie stolikiem nocnym. Tym samym lampa, która na niej stoi może służyć i do pracy i do czytania w łóżku. Obok biurka stanęły niskie szafki, które mogą także służyć, jako miejsce do siedzenia.

Regał przy łóżku.

Obok wnęki stanął wysoki, wąski regał, który dodatkowo oddzielił przestrzeń do spania od korytarza. W ten sposób utworzyło się bardziej intymne miejsce.

We wnęce zaproponowaliśmy industrialną tapetę Mr Perswall. Czarno-białe zdjęcie konweniuje z szaro-grafitową kolorystyką mebli.

Miejsce wypoczynku.

Pod oknem znalazło się miejsce na dwa niskie fotele oraz stolik na kółkach z otwieranym do góry blatem.
Ceglana ściana obok, została przeznaczona na akcesoria do paintballa.
Mamy nadzieję, że Wam się podoba :-).