Łóżko piętrowe z szafą

Łóżko piętrowe z szafą

sobota, 22 września 2012

Meble modułowe XXI wieku.

Meble systemowe znane są na rynku europejskim od dawna. Mają tą podstawowa zaletę, że można je łatwo spersonalizować urządzając wnętrze według własnych potrzeb funkcjonalnych i estetycznych jednocześnie. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, jak sobie z tymi systemami radzą najlepsi w branży.

System Fortepiano firmy Molteni. 
Photo: a.domanska

Z reguły w skład takiego systemu wchodzi kilkanaście do kilkudziesięciu modułów o różnych wielkościach i szerokościach, które można ze sobą w dowolny sposób zestawiać. Elementy dostępne są w wykończeniach z płyty MDF w okleinie drewnianej, laminowanej lub lakierowanej.

System Sintesi firmy Poliform.
Photo source: www.poliform.it
Przez szereg lat kolorystyka opierała się na bezpiecznych wykończeniach, głównie w okleinie drewnianej lub lakierze w tonacjach beżu, brązu czy czerni i bieli.
W ciągu ostatnich trzech lat producenci zaczęli wprowadzać jako akcent odważniejsze kolory: żółty, pomarańczowy, niebieski oraz zielony, co bardzo podniosło walory estetyczne kompozycji.
System firmy Siloma.
Photo: a.domanska

Obecnie, moduły, poza różnicą w wielkości, maja też różną głębokość. Niektóre z elementów można montować w pozycji horyzontalnej lub wertykalnej. Dzięki takiemu zabiegowi można zestawiać dużo ciekawsze, niepowtarzalne układy.
Kompozycja firmy Siloma.
Photo: a.domanska

Dodatkowym atutem mebli systemowych jest to, że przy ich pomocy można zaaranżować praktycznie każde wnętrze od salonu poprzez sypialnię, łazienkę, przedpokój czy  biuro. 
Molteni Forepiano.
Photo source: www.molteni.it

Dobrze zaprojektowana kompozycja nigdy nam się nie znudzi, bo co jakiś czas będziemy mogli ją przearanżować i tym samym zmienić wygląd swojego wnętrza.

System Fortepiano firmy Molteni.
Photo: a.domanska

Jak Wam się podobają takie rozwiązania? Odważylibyście się na dodanie koloru do takiego zestawienia w swoim domu? Jaki kolor widzielibyście najchętniej u siebie w mieszkaniu?