Łóżko piętrowe z szafą

Łóżko piętrowe z szafą

czwartek, 13 grudnia 2012

Festiwal Rzeźby Lodowej. Poznań 2012. Fotorelacja.

Zimowo,bajkowo, lodowo....
photo: a.domanska

Łóżka piętrowe mogą być ładne. Cz.2.

Niedawno pokazaliśmy Wam kilka rozwiązań piętrowych łóżek. Dzisiaj pokazujemy jeszcze inne możliwości.


photo source: Siloma

Część firm wprowadziła ostatnimi czasy nowość, prezentowaną m.in szeroko na tegorocznych targach w Mediolanie - górne łóżko jest ruchome. Można je na noc odsunąć i tym samym zrobić szerokie miejsce do wejścia.

photo source: Siloma

photo source: Siloma

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsca w dzień, a jednocześnie podnosi komfort spania na górnym poziomie.
Więcej swobody aranżacyjnej pozostawia nam tez rozwiązanie, w którym dolne łóżko nie jest na stałe zintegrowane z górnym.

W tym wypadku, mobilne łóżko dolne daje nam swobodny dostęp do regałów z książkami.
photo source: Siloma

photo: Siloma

Jeżeli mamy mało miejsca, to niekoniecznie musimy się decydować na "piętrusa". Włosi rozpowszechnili u siebie system mebli na szynach, gdzie poszczególne elementy można względem siebie przesuwać w zależności od potrzeb.

W tym wypadku mamy dwa łóżka i biurko na szynach. Element są blokowane przy pomocy dźwigni zamocowanych na szynach.
photo:Siloma

Z biurka można korzystać także siedząc na niższym łóżku. I łózko i biurko są na tyle szerokie, że swobodnie może tu usiąść dwójka dzieci.

Bardzo rozpowszechnionym sposobem rozwiązania przestrzeni jest też we Włoszech podest. Sprawdza się w wyższych pomieszczeniach, ale także pozwala zaoszczędzic dużo miejsca. 

photo: Tumidei

W garderobach pod łóżkiem można swobodnie pomieścić rzeczy na wieszakach lub półkach i dodatkowo przechowywać tam "krnąbrne" przedmioty, na które zawsze trudno znaleźć miejsce - piłki, plecaki, hulajnogi, deskorolki...

photo:Tumidei

Podesty można zaprojektować na kilku poziomach. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wnętrze i... potrzeby.
Na koniec jeszcze jeden z naszych projektów dla naszego klienta. Tutaj musieliśmy wygospodarować dużo miejsca na zabawki. Pierwotnie front miał być zamykany, ale finalnie klient zdecydował, że bardziej podobają mu się otwarte regały.

łóżko piętrowe proj. Colorato

A Wam, które rozwiązanie najbardziej się podoba?