Przejdź do głównej zawartości

Łóżka piętrowe mogą być ładne. Cz.2.

Niedawno pokazaliśmy Wam kilka rozwiązań piętrowych łóżek. Dzisiaj pokazujemy jeszcze inne możliwości.


photo source: Siloma

Część firm wprowadziła ostatnimi czasy nowość, prezentowaną m.in szeroko na tegorocznych targach w Mediolanie - górne łóżko jest ruchome. Można je na noc odsunąć i tym samym zrobić szerokie miejsce do wejścia.

photo source: Siloma

photo source: Siloma

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsca w dzień, a jednocześnie podnosi komfort spania na górnym poziomie.
Więcej swobody aranżacyjnej pozostawia nam tez rozwiązanie, w którym dolne łóżko nie jest na stałe zintegrowane z górnym.

W tym wypadku, mobilne łóżko dolne daje nam swobodny dostęp do regałów z książkami.
photo source: Siloma

photo: Siloma

Jeżeli mamy mało miejsca, to niekoniecznie musimy się decydować na "piętrusa". Włosi rozpowszechnili u siebie system mebli na szynach, gdzie poszczególne elementy można względem siebie przesuwać w zależności od potrzeb.

W tym wypadku mamy dwa łóżka i biurko na szynach. Element są blokowane przy pomocy dźwigni zamocowanych na szynach.
photo:Siloma

Z biurka można korzystać także siedząc na niższym łóżku. I łózko i biurko są na tyle szerokie, że swobodnie może tu usiąść dwójka dzieci.

Bardzo rozpowszechnionym sposobem rozwiązania przestrzeni jest też we Włoszech podest. Sprawdza się w wyższych pomieszczeniach, ale także pozwala zaoszczędzic dużo miejsca. 

photo: Tumidei

W garderobach pod łóżkiem można swobodnie pomieścić rzeczy na wieszakach lub półkach i dodatkowo przechowywać tam "krnąbrne" przedmioty, na które zawsze trudno znaleźć miejsce - piłki, plecaki, hulajnogi, deskorolki...

photo:Tumidei

Podesty można zaprojektować na kilku poziomach. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wnętrze i... potrzeby.
Na koniec jeszcze jeden z naszych projektów dla naszego klienta. Tutaj musieliśmy wygospodarować dużo miejsca na zabawki. Pierwotnie front miał być zamykany, ale finalnie klient zdecydował, że bardziej podobają mu się otwarte regały.

łóżko piętrowe proj. Colorato

A Wam, które rozwiązanie najbardziej się podoba?Komentarze

  1. Czy łóżko zaprezentowane na pierwszych trzech fotografiach (pomarańczowe, fioletowe-granatowe) można już kupić? Jakie mają wymiary? Wersje kolorystyczne, cena itp.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas już nie. Obecnie nie sprowadzamy już mebli tej firmy, ponieważ wszystko robimy we własnej stolarni. Także na indywidualne zamówienie. Na naszej stronie www.colorato.pl w zakładce http://www.colorato.pl/meble-dzieciece-i-mlodziezowe-lozka-pietrowe-color-dream można zobaczyć podstawowe modele naszych łóżek piętrowych wraz z cenami. Dokonujemy wszelkich modyfikacji zgodnie z sugestiami naszych klientów.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.
   Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.
   Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić.

Color Dream łóżko piętrowe z szafą, tapczanem i drabinką.
Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przyszłości możn…

Błękitny pokój dla dziewczynek. Nasze projekty.

Od nowego roku wszedł do naszej palety nowy kolor - błękit lodowy. Troszkę się go początkowo obawialiśmy, bo wydawał się na pierwszy rzut oka bardzo zimny. Okazało się, że przy zastosowaniu odpowiednich dodatków kolor się obronił .  Bardzo dobrze wygląda z białym i różowym. Sprawdzi się też w połączeniu z żółtym. Zastosowaliśmy go w projekcie pokoju dla sióstr - 8 i 10-letniej.

Łóżko piętrowe z regałem oraz tapczanik z serii Color Dream
Pokój dziewczynek jest długi wąski. Ma prawie 4,5 m długości i niecałe 3 m szerokości.  Rzut z góry
Potrzebna była duża szafa i osobne biurko dla każdej z nich. Idealnie wpasowało nam się na jedną ścianę łóżko z regałem oraz tapczanik. Obok stanęła duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Aż po sam sufit. Po lewej stronie za drzwiami powiesiliśmy lustro - rzecz niezwykle przydatna w pokoju dziewczynek :-). Pamiętajcie, że nasze meble możemy przystosować do Waszych, indywidualnych potrzeb - zmienić rozmiar, kolor lub funkcję, a także zaprojektować mebel wyłacznie …

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu.
A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki.
Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami, więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu. 
A oto ona :-)


łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami
Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja ze schodkami po lewej str…