Łóżko piętrowe z szafą

Łóżko piętrowe z szafą

poniedziałek, 30 marca 2015

Pokój Misi. Nasze projekty.

Lubimy, jak nasi klienci do nas wracają :-). Najpierw był pokój dla chłopaków. Też z naszym łóżkiem piętrowym. Teraz przyszła kolej na Michalinę. Jako, że rodzynek - dostała mniejszy pokój. Taki malutki, 9 m2. Misia jest w wieku wczesnoszkolnym. Już trzeba się uczyć, ale zabawek jeszcze moc. I to wszystko trzeba pomieścić na niewielkiej przestrzeni.

Wyszło tak.


Łóżko piętrowe z lustrem na bazie Color Dream łóżko piętrowe z szafą i regałem.

We wnękę wpasowaliśmy piętrowe łóżko z szafą. Ze względu na mała ilość miejsca w pomieszczeniu, szafę pod łóżkiem podwyższyliśmy do 150 cm (standardowo nasze łózka mają wysokość 134 cm). Dzięki temu też łatwiej było rozplanować wygodne wnętrze szafy.

Wnętrze szafy pod łóżkiem.

Za namową rodziców zastosowaliśmy w szafie szklane drzwi. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe, no i w dodatku można się dokładnie obejrzeć. Dziewczyny uwielbiają duże lustra :-). W drzwiach zastosowany jest specjalny, bezpieczny system jezdny. W związku z tym od dołu drzwi musieliśmy wprowadzić dodatkowy, 20-centymetrowy pas płyty.

Drugim, ciekawym rozwiązaniem jest biurko na szynie. Można je przesunąć na środek - wtedy mogą przy nim usiąść dwie osoby albo przesunąć pod ścianę z szafkami i w ten sposób zyskać więcej miejsca do zabawy. Tak to wygląda z góry:

Biurko na środku.

Biurko pod ścianą.

Biurko na szynie przesunięte pod ścianę z półkami.
Po prawej tapeta tablicowa.

Biurko na środku. Dwie duże skrzynki na kółkach z blokada są zaprojektowane tak, żeby można było na nich usiąść. Także przy biurku.

Schodki do łózka zmniejszyliśmy do 45 cm szerokości, żeby dopasować do wystającej ściany.

W realizacji połączyliśmy dwa kolory. Biały jako bazę i liliowy, jako dodatek. Ten ostatni wejdzie do naszych kolekcji w zamian za różowy.