Przejdź do głównej zawartości

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

   Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.
   Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.
   Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić.


Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przyszłości można było rozdzielić także łóżka. Dolny regał składa się z dwóch modułów: 2 i 3-częściowego. Przy podziale zostanie regał 2-częściowy, podpierający górne łóżko. Druga część regału będzie osobnym, niezależnym modułem. Drabinka zostanie zdemontowana i z boku można będzie dostawić schodki.

Biurko z serii 5Color by Colorato. Wersja z szufladami.

Biurko wg indywidualnego projektu.

Pod oknem, po przeciwnych stronach pokoju umieściliśmy biurka oraz zestaw podręcznych szafek na książki i różne drobiazgi. Biurko pod samym oknem oparte jest na wiszących szafkach. 
Cały pokój jest bardzo jasny. Dwie ściany są białe, a jedna, dla kontrastu ma tapetę z kolorowymi akcentami.Natomiast ściana z oknem ma ciemno szary kolor. Taki zabieg pozwala optycznie skrócić pomieszczenie.

Colorato - indywidualny projekt pokoju dziecięcego.

I jak Wam się tym razem podoba? ;-)

Komentarze

 1. Wow, super - wygląda genialnie!!! Bardzo podoba mi się ta tapeta:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba pomysł z szarą ścianą z kolorowymi dodatkami :) Poza tym pokój wygląda bardzo ciekawie, pomysłowo. Na pewno rodzeństwo będzie się w nim dobrze czuło

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowicie wygląda ta wzorzysta ściana! Świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny i bardzo kreatywny projekt.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny projekt:) Fajne połączenie kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę wspaniały projekt i genialne rozwiązania. Super!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wygląda ta ściana szaro-kolorowa :) Robi naprawdę spore wrażenie - bardzo mi się podoba cały projekt!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ukrywam, że pokój robi wrażenie - jest w stonowanych barwach, ale ściana w kolorach zdecydowanie dodaje życia i przełamuje szarości oraz biele :) Bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu.
A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki.
Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami, więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu. 
A oto ona :-)


łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami
Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja ze schodkami po lewej str…

Błękitny pokój dla dziewczynek. Nasze projekty.

Od nowego roku wszedł do naszej palety nowy kolor - błękit lodowy. Troszkę się go początkowo obawialiśmy, bo wydawał się na pierwszy rzut oka bardzo zimny. Okazało się, że przy zastosowaniu odpowiednich dodatków kolor się obronił .  Bardzo dobrze wygląda z białym i różowym. Sprawdzi się też w połączeniu z żółtym. Zastosowaliśmy go w projekcie pokoju dla sióstr - 8 i 10-letniej.

Łóżko piętrowe z regałem oraz tapczanik z serii Color Dream
Pokój dziewczynek jest długi wąski. Ma prawie 4,5 m długości i niecałe 3 m szerokości.  Rzut z góry
Potrzebna była duża szafa i osobne biurko dla każdej z nich. Idealnie wpasowało nam się na jedną ścianę łóżko z regałem oraz tapczanik. Obok stanęła duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Aż po sam sufit. Po lewej stronie za drzwiami powiesiliśmy lustro - rzecz niezwykle przydatna w pokoju dziewczynek :-). Pamiętajcie, że nasze meble możemy przystosować do Waszych, indywidualnych potrzeb - zmienić rozmiar, kolor lub funkcję, a także zaprojektować mebel wyłacznie …