Przejdź do głównej zawartości

Nasze ralizacje. Pokój małego artysty.

Zadanie było trudne. Mały artysta plastyk we wnętrzu z licznymi skosami pod zadziwiająco różnymi kątami. Tu ukłon w stronę architektów ceniących sobie formę (maksymalnie skomplikowaną) ponad wszystko. Bez Was nasze życie byłoby nudne!:-).
Wracając do meritum - potrzebna była duuuża szafa pod skosem, łóżko (pod skosem), biurko i kilka półek na drobiazgi. Do dyspozycji jedna, prosta ściana bez nispodzianek.
Wyszło tak:


Tu  wkomponowaliśmy szafę. Od góry musiało pozostać trochę wolnego miejsca ze względu na nawiew.

Rozwiązanie wnętrza oczywiście zgodne z sugestiami i potrzebami klienta.

Również na życzenie klienta, biurko stanęło na jedynej prostej ścianie. Po lewej stronie umieściliśmy panel malowany farbą magnetyczną i tablicową. Dla ożywienia ciemnej plamy, powiesiliśmy trzy kolorowe ramki.
Na tablicy można oczywiście pisać i rysować, ale także przyczepiać za pomocą magnesu rysunki młodego artysty lub rodzinne zdjęcia. Można do tego wykorzystać także wnętrza kolorowych ramek.

Z prawej strony stanął kontenerek z trzema szufladami. Przykryliśmy go poduchami, aby mógł służyć także jako siedzisko. Powyżej, na bezpiecznej wysokości zawisły półki na drobiazgi.

Po przeciwnej stronie, pod skosem stanęło łóżko z dwoma szufladami. Za zagłówkiem pozostała wolna przestrzeń wynikająca z układu ścian. Tam dopasowaliśmy skrzynię-schowek otwieraną do góry. Jej przdłużeniem jest mini-regał służący także jako stolik nocny.

Wszystkie elementy wyposażenia oparte są na naszej serii mebli 5Color by Colorato. Tutaj w połaczeniu kolorystycznym: jasnoszary, żółty i dąb bielony.

Tak wygląda schowek za łóżkiem.

Mamy nadzieję, że Wam się podoba:-).





Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.
   Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.
   Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić.

Color Dream łóżko piętrowe z szafą, tapczanem i drabinką.
Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przyszłości możn…

Błękitny pokój dla dziewczynek. Nasze projekty.

Od nowego roku wszedł do naszej palety nowy kolor - błękit lodowy. Troszkę się go początkowo obawialiśmy, bo wydawał się na pierwszy rzut oka bardzo zimny. Okazało się, że przy zastosowaniu odpowiednich dodatków kolor się obronił .  Bardzo dobrze wygląda z białym i różowym. Sprawdzi się też w połączeniu z żółtym. Zastosowaliśmy go w projekcie pokoju dla sióstr - 8 i 10-letniej.

Łóżko piętrowe z regałem oraz tapczanik z serii Color Dream
Pokój dziewczynek jest długi wąski. Ma prawie 4,5 m długości i niecałe 3 m szerokości.  Rzut z góry
Potrzebna była duża szafa i osobne biurko dla każdej z nich. Idealnie wpasowało nam się na jedną ścianę łóżko z regałem oraz tapczanik. Obok stanęła duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Aż po sam sufit. Po lewej stronie za drzwiami powiesiliśmy lustro - rzecz niezwykle przydatna w pokoju dziewczynek :-). Pamiętajcie, że nasze meble możemy przystosować do Waszych, indywidualnych potrzeb - zmienić rozmiar, kolor lub funkcję, a także zaprojektować mebel wyłacznie …

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu.
A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki.
Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami, więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu. 
A oto ona :-)


łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami
Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja ze schodkami po lewej str…