Przejdź do głównej zawartości

Meble modułowe XXI wieku.

Meble systemowe znane są na rynku europejskim od dawna. Mają tą podstawowa zaletę, że można je łatwo spersonalizować urządzając wnętrze według własnych potrzeb funkcjonalnych i estetycznych jednocześnie. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, jak sobie z tymi systemami radzą najlepsi w branży.

System Fortepiano firmy Molteni. 
Photo: a.domanska

Z reguły w skład takiego systemu wchodzi kilkanaście do kilkudziesięciu modułów o różnych wielkościach i szerokościach, które można ze sobą w dowolny sposób zestawiać. Elementy dostępne są w wykończeniach z płyty MDF w okleinie drewnianej, laminowanej lub lakierowanej.

System Sintesi firmy Poliform.
Photo source: www.poliform.it
Przez szereg lat kolorystyka opierała się na bezpiecznych wykończeniach, głównie w okleinie drewnianej lub lakierze w tonacjach beżu, brązu czy czerni i bieli.
W ciągu ostatnich trzech lat producenci zaczęli wprowadzać jako akcent odważniejsze kolory: żółty, pomarańczowy, niebieski oraz zielony, co bardzo podniosło walory estetyczne kompozycji.
System firmy Siloma.
Photo: a.domanska

Obecnie, moduły, poza różnicą w wielkości, maja też różną głębokość. Niektóre z elementów można montować w pozycji horyzontalnej lub wertykalnej. Dzięki takiemu zabiegowi można zestawiać dużo ciekawsze, niepowtarzalne układy.
Kompozycja firmy Siloma.
Photo: a.domanska

Dodatkowym atutem mebli systemowych jest to, że przy ich pomocy można zaaranżować praktycznie każde wnętrze od salonu poprzez sypialnię, łazienkę, przedpokój czy  biuro. 
Molteni Forepiano.
Photo source: www.molteni.it

Dobrze zaprojektowana kompozycja nigdy nam się nie znudzi, bo co jakiś czas będziemy mogli ją przearanżować i tym samym zmienić wygląd swojego wnętrza.

System Fortepiano firmy Molteni.
Photo: a.domanska

Jak Wam się podobają takie rozwiązania? Odważylibyście się na dodanie koloru do takiego zestawienia w swoim domu? Jaki kolor widzielibyście najchętniej u siebie w mieszkaniu?








Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu. A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki. Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie  http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami , więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu.  A oto ona :-) łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja z

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

   Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.    Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.    Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić. Color Dream łóżko piętrowe z szafą, tapczanem i drabinką. Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przys

Szaro-żółty pokój ze skosami. Nasze projekty.

Z trudnymi sprawami zawsze możecie przyjść do nas. Nie ze wszystkimi oczywiście. Preferujemy te dotyczące projektowania :-). Dzisiaj kolejny pokój ze skosami. Dla chłopca, więc kolory bardziej "chłopięce". Chociaż właściwie takie rozróżnienie już coraz mniej funkcjonuje. Fakt, że nikt jeszcze nie zamówił u nas różowego pokoju dla chłopca, ale wszelkie pozostałe kombinacje już przerobiliśmy.  Ponieważ pokoje ze skosami często bywają dość ciemne, więc wolimy stosować tam jasną kolorystykę. Szary z pastelowym żółtym dobrze ze sobą żyją, więc takie połączenie zaproponowaliśmy. Mama dodała jeszcze ze swojej strony odrobinę białego. I wyszło tak: Zabudowa pod skosem. W zabudowie pod skosem zmieściliśmy całkiem dużą szafę, regał na książki, szafkę z trzema głębokimi szufladami oraz mały regał z wyjmowanymi półkami, który ma być przeznaczony na sprzęt grający. Wymiary szafy musieliśmy też dopasować do wymiarów keyboardu :-). Biurko pod skosem. Biurko jest d