Przejdź do głównej zawartości

"Coloratowy" Koziol w Poznańskim Starym Browarze.

Przelatując ostatnio w dzikim pędzie przez Poznań udało nam się na chwilę zahaczyć o Stary Browar. W holu nowej części akurat była wystawa niemieckiej firmy Koziol, która właśnie obchodzi swoje 85-lecie. Jakby nie liczyć,  od 1927 roku Koziol produkuje swoje designerskie "plastiki". Zatrudniając najlepszych projektantów dba o to, żeby szczotka do mycia butelek także sprawiała nam radość - z używania i podziwiania jednocześnie.

Rudolf', proj.: Michael Neubauer
photo: a.domanska

Kolorowe przedmioty codziennego użytku mają za zadanie urozmaicać i uprzyjemniać nasze znojne życie. Wiele z nich sprowokuje uśmiech na naszej twarzy. Wiele zmusi do myślenia i zastanawiania się na różnymi możliwościami wykorzystania.

Spicies, proj.: Yar Rassadin
photo: a.domanska

Kolorowe przedmioty wołają: uśmiechnij się! Bądź kreatywny! Jesteśmy po to, żeby Twoje życie było wesołe! Zagraj w warcaby solniczką i pieprzniczką!:-). Biżuterię powieś sobie na... drzewie!. 

Spicies, proj.: Yar Kassadin
photo: a.domanska

Firma podkreśla, że wielu już próbowało  kopiować jej produkty, ale ona ciągle pozostaje w awangardzie. Bardzo duży nacisk kładzie też na ekologię. Wszystkie poprodukcyjne odpady nadają się w 100% do recyklingu, a wykorzystane do produkcji termoplastyczne tworzywo  nie zawiera szkodliwych substancji.

PI:P Collection; proj.: Michael Neubauer
photo: a.domanska

Patrząc na produkty firmy Koziol odnosi się wrażenie, że jej celem jest to abyśmy wszyscy dobrze się bawili - odbiorcy, projektanci i pracownicy firmy. Założenie godne naśladowania:-).

Aroma, proj.: Matteo Thun
photo: a.domanska

Ładne, dowcipne i funkcjonalne zarazem.
Leaf, proj. Cairn Young
photo: a.domanska

Wszystkie produkty występują w różnych wersjach kolorystycznych.
Po prostu wybierz taki, jaki lubisz.
photo: a.domanska

Dowcipne przedmioty, dowcipny sposób prezentacji:-).
Podobało nam się (no może poza wszechobecnym napisem: Nie dotykać!)
photo: a.domanska
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.
   Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.
   Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić.

Color Dream łóżko piętrowe z szafą, tapczanem i drabinką.
Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przyszłości możn…

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu.
A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki.
Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami, więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu. 
A oto ona :-)


łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami
Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja ze schodkami po lewej str…

Błękitny pokój dla dziewczynek. Nasze projekty.

Od nowego roku wszedł do naszej palety nowy kolor - błękit lodowy. Troszkę się go początkowo obawialiśmy, bo wydawał się na pierwszy rzut oka bardzo zimny. Okazało się, że przy zastosowaniu odpowiednich dodatków kolor się obronił .  Bardzo dobrze wygląda z białym i różowym. Sprawdzi się też w połączeniu z żółtym. Zastosowaliśmy go w projekcie pokoju dla sióstr - 8 i 10-letniej.

Łóżko piętrowe z regałem oraz tapczanik z serii Color Dream
Pokój dziewczynek jest długi wąski. Ma prawie 4,5 m długości i niecałe 3 m szerokości.  Rzut z góry
Potrzebna była duża szafa i osobne biurko dla każdej z nich. Idealnie wpasowało nam się na jedną ścianę łóżko z regałem oraz tapczanik. Obok stanęła duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Aż po sam sufit. Po lewej stronie za drzwiami powiesiliśmy lustro - rzecz niezwykle przydatna w pokoju dziewczynek :-). Pamiętajcie, że nasze meble możemy przystosować do Waszych, indywidualnych potrzeb - zmienić rozmiar, kolor lub funkcję, a także zaprojektować mebel wyłacznie …