Przejdź do głównej zawartości

Coloratowe origami Panny Maurice.

Mademoiselle Maurice przykleja na ścianach miast kolorowe origami. Prawdopodobnie to jej sposób na oswojenie świata, bo origami mają swoje  przesłanie dopasowane do miejsca i czasu. No właśnie - miejsca w swojej paryskiej pracowni Panna Maurice miała za mało, więc postanowiła zrobić galerię z miejskich ulic..
Chodzi więc sobie po tych ulicach z plastikową torebką i przykleja.

Rainbow, Mademoiselle Maurice

Artystka przez rok mieszkała w Japonii. W marcu 2011 r. była tam, gdy tsunami spowodowało awarię elektrowni jądrowej Fukushima. Na pierwszy rzut oka tęczowe origami nie kojarzą się z tragedią.Można je przecież także odbierać na podstawowym poziomie przekazu. Ale jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej...
Sadako Sakasi, jako mała dziewczynka przeżyła nalot bombowy na Hiroszimę. Zachorowała na chorobę popromienną. Japońska legenda mówi, że Twoje życzenie spełni się, jeżeli zrobisz 1000 papierowych żurawi. Sadako zdążyła zrobić 644... Miała wtedy 12 lat.  Od tego czasu, dzieci z całej Japonii wysyłają do Hiroszimy papierowe żurawie ku pamięci dziewczynki. Takie żurawie stały się także międzynarodowym symbolem pokoju.

Hexagon rainbow

Hexagon rainbow

Tęcza heksagonalna wzorowana jest na jednym z najbardziej regularnych wzorów w naturze stworzonym przez... pszczoły. To właśnie o nich myślała artystka przyklejając swoje papierowe formy. Gatunek ten masowo ginie przez szkodliwą działalność człowieka. Bez miodu pewnie da się żyć, ale czy podejmiemy się zapylania roślin...?:-(.

Vietnam and Hong Kong Installation.

Najnowsza instalacja artystki odwołuje się do losu i historii mieszkańców Wietnamu i Hong Kongu. Jest wyrazem uznania dla Wietnamczyków za ich niezłomność w walce o niepodległość i podziwu dla mieszkańców Hong Kongu za ich niezależność.

Nam podobają się także fotografie Mademoiselle Maurice z serii Tokyo Dream zrobione podczas jej pobytu w Japonii.

Tokyo Dream

Tokyo Dream

Tokyo Dream

A tak mniej poważnie, to co myślicie o takim tęczowym origami do dziecięcego pokoju? Dla chłopaków mogą być mniej jaskrawe kolory. Dobra zabawa na jesienne wieczory:-).

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

BIAŁO-SZARY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA. NASZE PROJEKTY.

Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta. Nazbierało się też nowych, fajnych realizacji do opisania. Obiecujemy wszystko nadrobić mimo, że pracy jest moc i na pisanie na bieżąco nie zawsze starcza czasu.
   Dzisiaj chcemy Wam pokazać projekt do którego mamy szczególny sentyment. Jakoś tak ten wystrój kojąco na nas działa i budzi pozytywne emocje. Wbrew oszalałemu ostatnio(?) światu.
   Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ bardzo długie i wąskie - ma 5 m długości i niecałe 3 m szerokości. Przeznaczone jest dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca w wieku szkolnym. Docelowo dzieci będą miały osobne pokoje, więc całość musieliśmy zaaranżować tak, żeby później meble można było rozdzielić.

Color Dream łóżko piętrowe z szafą, tapczanem i drabinką.
Zgodnie z sugestią mamy stworzyliśmy dla każdego z dzieci oddzielny kącik. I do pracy i do spania. Do każdego z łóżek przylega duży regał. Szafki otwierane są w systemie tip-on. Całość zaprojektowana jest tak, żeby w przyszłości możn…

Błękitny pokój dla dziewczynek. Nasze projekty.

Od nowego roku wszedł do naszej palety nowy kolor - błękit lodowy. Troszkę się go początkowo obawialiśmy, bo wydawał się na pierwszy rzut oka bardzo zimny. Okazało się, że przy zastosowaniu odpowiednich dodatków kolor się obronił .  Bardzo dobrze wygląda z białym i różowym. Sprawdzi się też w połączeniu z żółtym. Zastosowaliśmy go w projekcie pokoju dla sióstr - 8 i 10-letniej.

Łóżko piętrowe z regałem oraz tapczanik z serii Color Dream
Pokój dziewczynek jest długi wąski. Ma prawie 4,5 m długości i niecałe 3 m szerokości.  Rzut z góry
Potrzebna była duża szafa i osobne biurko dla każdej z nich. Idealnie wpasowało nam się na jedną ścianę łóżko z regałem oraz tapczanik. Obok stanęła duża szafa z przesuwanymi drzwiami. Aż po sam sufit. Po lewej stronie za drzwiami powiesiliśmy lustro - rzecz niezwykle przydatna w pokoju dziewczynek :-). Pamiętajcie, że nasze meble możemy przystosować do Waszych, indywidualnych potrzeb - zmienić rozmiar, kolor lub funkcję, a także zaprojektować mebel wyłacznie …

Łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami.

A tak naprawdę, to łóżko piętrowe z szafą, regałem, półką, szafką z drzwiczkami i schodkami pełniącymi także funkcję regału. Uff... Chyba opisaliśmy wszystkie funkcje tego kombajnu.
A! Jeszcze wnętrze szafy. Tak, jak w pozostałych naszych modelach szafa ma na dole dwie szuflady o wysokości 16 cm - takie idealne na gatki i skarpetki :-) oraz po prawej stronie półki a po lewej - drążek. Oczywiście, jak ktoś ma ochotę na inne wyposażenie wnętrza, to wystarczy nam to zasygnalizować. Teraz robimy np. wnętrze szafy z czterema szufladami i drążkiem po lewej, a po prawej stronie będą cztery wysuwane koszyki.
Ponieważ samo łóżko można zobaczyć na naszej stronie http://www.colorato.pl/lozko-z-szafa-regalem-i-schodkami, więc w tym poście postanowiliśmy pokazać propozycję aranżacji pokoju z wykorzystaniem tego modelu. 
A oto ona :-)


łóżko piętrowe z szafą, regałem i schodkami
Oczywiście są dwie wersje tego modelu - ze schodkami po lewej i ze schodkami po prawej stronie. Wersja ze schodkami po lewej str…